שינוי המטבח הביתי

שינוי המטבח הביתי יכול להיות מהיר או תהליך של למידה, הרבה פעמים אני נתקלת באנשים המגיעים למצב של חוסר איזון בגוף - מחלה ומיד משנים את המזון בבית ממקום של ריפוי, מה שבסדר למצב הנתון. אני אומרת בואו נחשוב מונע ולא נחכה לחוסר איזון בגוף! למה לא להפוך את השינוי לחוויתי ומלמד, תוך כדי התנסות של הילדים ובני הבית בהדרגה ובקצב הנכון לכם.

בואו נתחיל:

אחד הדברים שיותר קל לשנות אותם היום זה להוציא לחלוטין את הקמח הלבן ומוצריו מהמטבח.

לא תמיד אנו מקשרים תופעות של ליחה, אלרגיות, דלקות באוזנים, עציריות, כאבי בטן לרגישות לתזונה המערבית העשירה בגלוטן. לתזונה המערבית הלבנה יש השפעה משמעותית על התופעות הללו.

הכירו את קמח הכוסמין הנפלא שיכול להחליף את הקמח הלבן הריק מרכיבים תזונתיים, היום יש מגוון לחמים ומוצרים- פסטה, פתיתים, עוגיות וכו' מקמח כוסמין, הזמינות הופכת את הכוסמין לכוכב במטבח.

דגן הכוסמין (לא כוסמת) הינו בן דוד קדום של החיטה. הכוסמין: * עשיר בחלבון. * עשיר בסיבים תזונתיים. * עדין וקל לעיכול. * תוכלת הגלוטן (חלבון החיטה) פחותה מחיטה ולכן קל לעיכול למי שרגיש לגלוטן אך אינו מתאים לחולי צילאק. * מאזן את רמות השומנים בדם - הודות לכמות הניאצין שיש בו. * בעל אינדקס גליקמי נמוך. * אנטי אלרגני. * מצריך פחות ריסוס מכיוון שהדגן עצמו עמיד מפני חרקים. * טעים וילדים אוהבים אותו.

הקפידו לרכוש לחמים ללא שמרים עם מחמצת שאור.

שתפו במתכונים מעניניים.

קדימה תתחילו לשנות !

יום בריא לכולם

#טעים #בריאות #כוסמין